Festival umetničke tambure

XVIII FESTIVAL UMETNIČKE TAMBURE I DRUGIH SRODNIH INSTRUMENATA


PETAK 17.03.2017.

10:00 Sastanak nastavnika

 

11:00 II kategorija

1. STRAHINJA NEJČIĆ – 19.01.2006. Kragujevac

  • Kareljska igra: Ristu kondra
  • F. Šubert: Muzički momenat

Klavirski saradnik: Katarina Pantelić

2. SOFIJA ŠKORIĆ – 27.10.2006. Bačka Palanka

  • K. Stecenko: Uspavanka
  • S. Vukosavljev: Dečije kolo

Klavirski saradnik: Marijana Stojšić

3. FILIP MARLOG – 13.12.2006. Ruma

  • D. Marković: Etida na narodnu temu
  • K. Šutenko: Veseli zec

Klavirski saradnik: Nemanja Ognjanović


4. NATAŠA ŠULOVIĆ – 22.03.2006. Bačka Palanka

  • R. Lazić: Listajući stari spomenar
  • I. Divarnauskas: Igra

Klavirski saradnik: Marijana Stojšić

12:00 III kategorija

1. ANA MALEŠEVIĆ – 05.09.2006. Novi Sad

  • Davidovič: Obrada ruske narodne pesme
  • A. Komarovski: Stazica u šumi

Klavirski saradnik: Mira Radmilović

2. MILOŠ DŽOMBIĆ – 26.06.2005. Novi Sad

  • J. Čičkov: Pesma o žirafi
  • I. Oblikin: Obrada ruske narodne pesme

Klavirski saradnik: Ela Banković

3. SANJA KUBURIĆ - 25.07.2005. Zrenjanin

  • N. Baklanova: Romansa
  • I. Oblikin: Obrada ruske narodne pesme

Klavirski saradnik: Jelena Ninković


4. JANKO VUKOJIČIĆ – 07.10.2005. Kragujevac

  • A. Zverev: Mali rondo
  • A. Dargomižski: Melanholični valcer

Klavirski saradnik: Katarina Pantelić

5. MIONA BOGNAR – 18.05.2005. Bačka Palanka

  • A. Filipenko: U bašti
  • D. Šostakovič: Šarmanka

Klavirski saradnik: Marijana Stojšić

6. KATARINA PETROVIĆ – 13.07.2005. Novi Sad

  • Davidovič: Obrada ruske narodne pesme
  • A. Zverev: Mali rondo

Klavirski saradnik: Mira Radmilović

7. DAVID STEFANOVIĆ – 30.03.2005. Kragujevac

  • E. Vila Lobos: Neka ljuška mama
  • L. van Betoven: Kontradans

Klavirski saradnik: Dina Vojvodić


8. IVANA SKOPLJAK – 15.10.2005. Novi Sad

  • J. Čičkov: Pesma o žirafi
  • K. Kovač: Zimsko jutro u ravnici

Klavirski saradnik: Maja Vukobrat

9. JANA RADOVIĆ – 01.12.2005. Novi Sad

  • V. Jovanović: Nestaško kolo
  • J. Čičkov: Pesma o žirafi

Klavirski saradnik: Mira Radmilović

10. ALEKSANDAR VIŠIĆ - 07.08.2005. Novi Sad

  • N. Baklanova: Sonatina
  • N. Baklanova: Romansa

Klavirski saradnik: Ela Banković

11. ISAK KORAĆ – 18.06.2005. Novi Sad

  • F. Kihler: Koncertino G-dur, op.11, I stav
  • I. Oblikin: Kareljska igra

Klavirski saradnik: Maja Vukobrat


12. NAĐA MINDIĆ – 22.01.2006. Novi Sad

  • I. Linike: Sonatina
  • V. Laptev: Berjoza (ruska narodna pesma)

Klavirski saradnik: Ela Banković

13:45 IV kategorija

1. KATARINA OSVALD – 12.01.2005. Novi Sad

  • A. Komarovski: Koncertino G-dur, I stav
  • N. Uspenski: Ivuška

Klavirski saradnik: Mira Radmilović

2. DAMLJAN VEMIĆ – 08.03.2004. Kragujevac

  • A. Aleksandrov: Arija
  • J. Čičkov: Skerco

Klavirski saradnik: Dina Vojvodić

3. MARKO CVIJETIĆ – 29.08.2005. Novi Sad

  • F. Kihler: Koncertino G-dur, op. 11, I stav
  • A. Dargomižski: Melanholični valcer

Klavirski saradnik: Mira Radmilović


4. GAVRILO PRODANOV – 24.07.2004. Novi Sad

  • F. Kuhler: Koncertino G-dur, I stav
  • I. Obikin: Obrada ruske narodne pesme

Klavirski saradnik: Ela Banković

5. ALEKSA TOT – 27.04.2004. Novi Sad

  • O. Riding: Koncert D-dur, op. 36, I stav
  • J. Čičkov: Skerco

Klavirski saradnik: Mira Radmilović

6. VUK MILOVIĆ – 07.12.2004. Novi Sad

  • A. Komarovski: Koncertino G-dur, I stav
  • V. Ditelj: Obrada ruske narodne pesme

Klavirski saradnik: Ela Banković

7. OLIVER PAKLEDINAC – 09.08.2004. Novi Sad

  • F. Kihler: Koncertino D-dur, op. 12, I stav
  • S. Rahmanjinov: Italijanska polka

Klavirski saradnik: Mira Radmilović


8. JOVAN RADUN – 01.05.2004. Bačka Palanka

  • S. Mah: Končertino fačile
  • R. Lehtinen: Letka-enka (Polka)

Klavirski saradnik: Marijana Stojšić

9. NIKOLA ŠUMARUNA – 30.10.2004. Novi Sad

  • V. Panin: Dečiji koncert, I stav
  • M. Tovpeko: Tarantela

Klavirski saradnik: Mira Radmilović

PAUZA 15:30-17:30

17:30 V kategorija

1. TAMARA ŠVONJA – 07.12.2003. Novi Sad

  • F. Kihler: Koncertino D-dur, op.12, I stav
  • A. Dvoržak: Ciganska pesma

Klavirski saradnik: Ela Banković

2. ALEKSA STRAJIN – 11.05.2003. Ruma

  • A. Vivaldi: Koncert G-dur, I stav
  • I. Tamarin: Stari goblen

Klavirski saradnik: Nemanja Ognjanović

3. ĐURA PETE – 06.10.2003. Novi Sad

  • L. Porgnof: Koncertino e-mol, op.13, I stav
  • I. Tamarin: Stari goblen

Klavirski saradnik: Ela Banković

4. DRAGANA TUVIĆ – 24.05.2003. Bačka Palanka

  • O. Riding: Koncert D-dur, I stav
  • A. Cigankov: Pesma iz Dečije svite
  • J. Čičkov: Skerco

Klavirski saradnik: Marijana Stojšić

5. ALEKSA GAŠIĆ – 05.08.2003. Novi Sad

  • Z. Fibih: Sonatina
  • A. Cigankov: Skerco

Klavirski saradnik: Ela Banković

6. DUŠAN MISIRKIĆ – 23.07.2003. Ruma

  • A. Vivaldi: Koncert D-dur, I stav
  • L. Portnof: Ruska fantazija br. 2

Klavirski saradnik: Nemanja Ognjanović


7. VLADIMIR TOT – 24.06.2003. Novi Sad

  • A. Vivaldi: Koncert G-dur, I stav
  • V. Tnutov: Obrada ruske narodne pesme
  • V. Tovpeko: Bluz, Tarantela (Svita)

Klavirski saradnik: Ela Banković

8. VUK VUJASINOVIĆ – 08.01.2003. Bačka Pakanka

  • O. Riding: Koncert h-mol, II i III stav
  • Narodna: Ciganin baron

Klavirski saradnik: Marijana Stojšić

9. SANDRA JANKOVIĆ – 03.08.2003. Novi Sad

  • F. Kuhler: Koncertino, I stav
  • V. Laptev: Obrada ruske narodne pesme
  • E. Bajev: Na ranču

Klavirski saradnik: Ela Banković


SUBOTA 18.03.2017.

11:00 Sastanak nastavnika

11:30 Pretkategorija

1. OBREN VULOVIĆ – 11.01.2008. Kragujevac

  • Slovačka narodna pesma: Spavaj moja drag
  • N. Baklanova: Horovod

Klavirski saradnik: Katarina Pantelić

2. LAZAR GIRGIS – 12.09.2008. Vojka

  • Dusek: Stara igra
  • Starogradska: Tiho noći
  • K. V. Gluk: Veseli ples

Klavirski saradnik: Ljubinko Lazić

I kategorija

1. RATKO BOROVAC – 25.05.2007. Vojka

  • Rafaele Calace: Polka, op. 7
  • N. Baklanova: Mazurka
  • L. van Betoven: Menuet

Klavirski saradnik: Ljubinko Lazić


12:00 VI kategorija

1. MLADEN PETROVIĆ – 05.04.2002. Bačka Palanka

  • N. Baklanova: Sonatina
  • V. Laptev: Etida-igra

Klavirski saradnik: Marijana Stojšić

2. VITO ILIĆ – 27.10.2002. Novi Sad

  • A. Vivaldi: Koncert G-dur, I stav
  • Z. Fibih: Poema
  • V. Laptev: Obrada ruske narodne pesme

Klavirski saradnik: Ela Banković

3.SAŠA KVAIĆ – 14.02.2002. Novi Sad

  • A. Vivaldi: Koncert G-dur, I stav
  • M. Musorgski: Gopak

Klavirski saradnik: Mira Radmilović

4. ALEKSANDAR KRSTIĆ – 23.10.2002. Novi Sad

  • N. Baklanova: Koncertino d-mol
  • A. Cigankov: Igra skomoroha

Klavirski saradnik: Ela Banković

5. NIKOLA CRNOBRNJA – 13.02.2003. Ruma

  • N. Budaškin: Koncert a-mol I stav
  • K. Sen-Sans: Labud

Klavirski saradnik: Nemanja Ognanjović

13:30 VII kategorija

1. JOVAN MILISAVLJEVIĆ – 09.07.2001. Kragujevac

  • A. Loskutov: Koncert e-mol
  • V. Poljdrajev: Polka
  • J. Suk: Apasionato

Klavirski saradnik: Katarina Pantelić

2. MATIJA STEPANOVIĆ – 05.06.2001. Kragujevac

  • E. Cimbalist: Preludijum, Sičilijana, Finale iz Svite u starom stilu
  • V. Gorodovskaja: Sećanje na Jesenjina
  • M. Musorgski: Gopak

Klavirski saradnik: Katarina Pantelić


3. LENKA SIMONOVIĆ – 05.01.2000. Kragujevac

  • A. Vivaldi: Koncert a-mol, I stav
  • V. Kalinikov: Nokturno
  • V. Jakovljev: Kubanske melodije

Klavirski saradnik: Katarina Pantelić

15:00 DODELA DIPLOMA I ZAVRŠNI KONCERT

 

 

 

OMŠ‚‚JOSIP SLAVENSKI‚‚ NOVI SAD, Radnička 19/a

XVIII FESTIVAL UMETNIČKE TAMBURE

i drugih srodnih instrumenata

17 - 18. marta 2017. godine – Osnovna muzička škola ‚‚Josip Slavenski‚‚

Novi Sad, ul. Radnička 19/a

            Polazeći od duge tradicije izvođaštva na tamburi na ovim prostorima, a sa željom za punu afirmaciju tambure u umetničkoj muzici, logično se javlja potreba za organizovanjem Festivala tambure.

            U realizaciji ovih ciljeva išlo se od slobodnog koncipiranja programa do suštinskog savetovanja sa članovima žirija na kraju svake takmičarske kategorije.

            Organizator i domaćin Festivala je Osnovna muzička škola ‚‚Josip Slavenski‚‚ Novi Sad.

            Na Festivalu mogu učestvovati učenici tambure osnovne i srednje muzičke škole i gosti u amaterskim kategorijama.

            Učenici se takmiče po kategorijama sa slobodno izabranim programom i to:

SOLISTI

- Škola za osnovno muzičko obrazovanje

Predkategorija – rođeni 2008. godine i mlađi             -program do 5 minuta

           

Prva kategorija – rođeni 2007. godine i mlađi            -program do 8 minuta

           

Druga kategorija – rođeni 2006. godine i mlađi          -program do 10 minuta

           

Treća kategorija – rođeni 2005. godine i mlađi           -program do 10 minuta

           

Četvrta kategorija – rođeni 2004. godine i mlađi        -program do 12 minuta

Peta kategorija – rođeni 2003. godine i mlađi -program do 15 minuta

           

Šesta kategorija – rođeni 2002. godine i mlađi           -program do 15 minuta

           

- Srednja muzička škola

Sedma kategorija – rođeni 2001-2000.god. i mlađi    -program do 20 minuta

           

Osma kategorija – rođeni 1999-1998.god. i mlađi      -program do 25 minuta.

KAMERNI ANSAMBLI (klasični i neklasični)

(od 2 do 9 članova)

Prva kategorija – učenici osnovne muzičke škole

            Kompozicije po slobodnom izboru

Ukupno trajanje do 10 minuta.

Druga kategorija – učenici srednje muzičke škole

            Kompozicije po slobodnom izboru

Ukupno trajanje do 15 minuta.

            U ansamblu mogu biti učenici osnovne i srednje škole ali se sastav ocenjuje  kao starija kategorija

AMATERSKA KATEGORIJA

            Kandidati svih starosnih uzrasta.

            Dve ili više kompozicija po  slobodnom izboru od kojih jedna iz umetničke  literature ( klasične literature).

            Ukupno trajanje do 15 minuta.

PROPOZICIJE

            Po osnovu Pravilnika o radu žirija festivala žiri čine profesori, sa završenom srednjom muzičkom školom, obrazovni profil muzički izvođač – tamburaš, i  završenom visokom sturčnom spremom (muzička akademija).

            Pre takmičenja, žiri bira predsednika koji je obavezan da prati ceo tok Festivala i rukovodi radom žirija.Svi članovi žirija su u obavezi da prate ceo tok Festivala.

            Žiri radi volonterski i rezultate  objavljuje najviše jedan sat posle završetka svake kategorije.

            Prema Pravilniku o radu, žiri dodeljuje prvu, drugu i treću nagradu i pohvalu i Laureat ‚‚Ilijev Ljuben‚‚ najboljem učeniku osnovne škole i Laureat ‚‚Ilijev Ljuben‚‚ najboljem učeniku sednje škole.

            Broj nagrada nije ograničen.

            Takmičari se ocenjuju ocenama od 50 do 100 bodova. Maksimum i minimum ocena se eliminišu. Srednja vrednost svih ostalih ocena predstavlja konačnu ocenu.

            Ukoliko dva ili više kandidata imaju istu srednju ocenu, prednost se daje mlađem detetu.

            Takmičari koji prekorače vremensku granicu za više od 2 minute biće prekinuti i ocenjeni na osnovu odsviranog programa.

            Ocene žrija su konačne.

            Članovi žirija imaju obavezu da svakom takmičaru daju usmeno obrazloženje svojih ocena.

            Program se svira napamet uz pratnju klavira.

            Učesnici Festivala dužni su da pre nastupa predaju članovima žirija jednu kopiju svog programa.

            Posle svake kategorije organizuje se savetovanje, razgovor sa žirijem i konsultacije usmerene ka unapređenju umetničke tambure u našoj zemlji.

            Prvonagrađeni takmičari obavezni su da nastupe na završnom koncertu Festivala.

 

XVIII  FESTIVAL UMETNIČKE TAMBURE

Novi Sad

17 - 18. mart 2017.

P  R  I  J  A  V  A   

 

IME I PREZIME TAKMIČARA

_____________________________________________________________________

DATUM ROĐENJA

_____________________________________________________________________

ADRESA I TELEFON

_____________________________________________________________________

MUZIČKA ŠKOLA

_____________________________________________________________________

INSTRUMENT

_____________________________________________________________________

KATEGORIJA

_____________________________________________________________________

KLASA

_____________________________________________________________________

KLAVIRSKI SARADNIK

_____________________________________________________________________

PROGRAM

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

Ukupna minutaža:________

Prijave se dostavljaju na adresu škole do 05.marta 2017.godine.

Iznos donacije učesnika Festivala je 2.000,00 dinara za soliste i 3.000,00 dinara za kamernu muziku.

Uplatu izvršiti na žiro račun škole 840 - 335666 - 87, svrha uplate - Donacija Festivala  poziv na broj  65 10002

                                                            (MP)                                        Direktor:

 

            Po osnovu Pravilnika o radu žirija festivala žiri čine profesori, sa završenom srednjom muzičkom škkolom, obrazovni profil muzički izvođač – tamburaš, i  završenom visokom i višom  sturčnom spremom (muzička akademija ili viša muzička pedagoška škola).

            Pre takmičenja, žiri bira predsednika koji je obavezan da prati ceo tok Festivala i rukovodi radom žirija. Svi članovi žirija su u obavezi da prate ceo tok Festivala.

            Žiri radi volonterski i rezultate objavljuje najviše jedan sat posle završetka svake kategorije.

            Prema Pravilniku o radu, žiri dodeljuje prvu, drugu i treću nagradu i pohvalu i Laureat ‚‚Ilijev Ljuben‚‚ najboljem učeniku osnovne škole i Laureat ‚‚Ilijev Ljuben‚‚ najboljem učeniku sednje škole.

            Broj nagrada nije ogranićen.

            Takmičari se ocenjuju ocenama od 50 do 100 bodova. Maksimum  iminimum ocena se eliminišu. Srednja vrednost svih ostalih ocena predstavlja konačnu ocenu.

            Ukoliko dva ili više kandidata imaju istu srednju ocenu, prednost se daje mlađem detetu.

            Takmičari koji prekoraše vremensku granicu za više od 2 minute biće prekinuti i ocenjeni na osnovu na osnovu odsviranog programa.

            Ocene žrija su konačne.

            Članovi žirija imaju obavezu da svakom takmičaru daju usmeno obrazloženje svojih ocena.

            Program se svira napamet uz pratnju klavira.

            Učesnici Festivala dužni su da pre nastupa predaju članovima žirija jednu kopiju svog programa.

            Posle svake kategorije organizuje se savetovanje, razgovor sa žirijem i konsultacije usmerene ka unapređenju umetničke tambure u našoj zemlji.

            Prvonagrađeni takmičari obavezni su da nastupe na završnom koncertu Festivala.

XVIII  FESTIVAL UMETNIČKE TAMBURE

Novi Sad

17 - 18. mart 2017.

 

P  R  I  J  A  V  A   

 

IME I PREZIME TAKMIČARA

_____________________________________________________________________

DATUM ROĐENJA

_____________________________________________________________________

ADRESA I TELEFON

_____________________________________________________________________

MUZIČKA ŠKOLA

_____________________________________________________________________

INSTRUMENT

_____________________________________________________________________

KATEGORIJA

_____________________________________________________________________

KLASA

_____________________________________________________________________

KLAVIRSKI SARADNIK

_____________________________________________________________________

PROGRAM

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

Ukupna minutaža:________

Prijave se dostavljaju na adresu škole do 05. marta 2017.godine.

Iznos donacije učesnika Festivala je 2.000,00 dinara za soliste i 3.000,00 dinara za kamernu muziku.

Uplatu izvršiti na žiro račun škole 840 - 335666 - 87, svrha uplate - Donacija Festivala  poziv na broj  65 10002

                                                            (MP)                                        Direktor: 

Rezultati  XVIII Festivala umetničke tambure i drugih srodnih instrumenata

koji je održan od 17. do 18.03.2017.godine:

NOVI SAD                                                                                            OMŠ “JOSIP SLAVENSKI”

TAMBURA  DRUGA KATEGORIJA                                                     BODOVNA LISTA

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1 STRAHINJA NEJČIĆ 91.57 I 1
2 SOFIJA ŠKORIĆ 89.00 II 1
3 FILIP MARLOG 91.50 I 2
4 NATAŠA ŠULOVIĆ 88.83 II 2

NOVI SAD                                                                       OMŠ “JOSIP SLAVENSKI”

TAMBURA  TREĆA KATEGORIJA                                                        BODOVNA LISTA

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1 ANA MALEŠEVIĆ 89.50 II 1
2 MILOŠ DŽOMBIĆ 93.00 I 4
3 SANJA KUBURIĆ 93.33 I 3
4 JANKO VUKOJIČIĆ 86.43 II 6
5 MIONA BOGNAR 84.00 II 7
6 KATARINA PETROVIĆ 87.00 II 5
7 DAVID STEFANOVIĆ 89.16 II 2
8 IVANA SKOPLJAK 90.66 I 5
9 JANA RADOVIĆ 88.33 II 3
10 ALEKSANDAR VIŠIĆ 95.33 I 1
11 ISAK KORAĆ 87.16 II 4
12 NAĐA MINDIĆ 94.00

I 2

ČETVRTA  KATEGORIJA

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1 KATARINA OSVALD 85.33 II 1
2 DAMLJAN VEMIĆ 78.16 III 1
3 MARKO CVIJETIĆ 81.83 II 2
4 GAVRILO PRODANOV 80.50 II 3
5 ALEKSA TOT 95.33 I 2
6 VUK MILOVIĆ 92.00 I 4
7 OLIVER PAKLEDINAC 96.50 I 1
8 JOVAN RADUN 75.33 III 2
9 NIKOLA ŠUMARUNA 94.66 I 3

 

NOVI SAD                                                                                         OMŠ “JOSIP SLAVENSKI”

TAMBURA  PETA  KATEGORIJA                                                            ZAJEDNIČKA BODOVNA LISTA

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1 TAMARA ŠVONJA 88.00 II 2
2 ALEKSA STRAJIN 87.00 II 3
3 ĐURA PETE 92.66 I 4
4 DRAGANA TUVIĆ 93.16 I 3
5 ALEKSA GAŠIĆ 84.00 II 5
6 DUŠAN MISIRKIĆ 90.83 I 5
7 VLADIMIR TOT 96.83 I 1
8 VUK VUJASINOVIĆ 86.33 II 4
9 SANDRA JANKOVIĆ 94.83 I 2
10 NIKOLA CRNOBRNJA 88.16 II 1

 

NOVI SAD                                                                       OMŠ “JOSIP SLAVENSKI”

TAMBURA  PRETKATEGORIJA                                               BODOVNA LISTA

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1 OBREN VULOVIĆ 93.60 I 1
2 LAZAR GIRGIS 93.50 I 2

 

 

                                         

NOVI SAD                                                                      OMŠ “JOSIP SLAVENSKI”

TAMBURA  PRVA KATEGORIJA                                               BODOVNA LISTA

                                                                                               

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1

RATKO BOROVAC

94.66 I

 

NOVI SAD                                                                       OMŠ “JOSIP SLAVENSKI”

TAMBURA  ŠESTA KATEGORIJA                                            BODOVNA LISTA

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1 MLADEN PETROVIĆ 95.00 I 3
2 VITO ILIĆ 97.80 I 2
3 SAŠA KVAIĆ 91.20 I 4
4 ALEKSANDAR KRSTIĆ 99.40  I 1 LAUREAT

 

 

NOVI SAD                                                                       OMŠ “JOSIP SLAVENSKI”

TAMBURA  SEDMA  KATEGORIJA                                           BODOVNA LISTA

         

TAKMIČAR BODOVI PLASMAN
1 JOVAN MILISAVLJEVIC 99.80 I 2
2 MATIJA STEPANOVIC 100 I 1 LAUREAT
3 LENKA SIMONOVIC 97.40 I 3

                                                                                                                                          ČESTITAMO!!!